Saz Hasır Bambu

Hasır Çatı

Hasır çatı, kamelya hasır çatı, hasır çatı kaplama, hasır gölgelik uygulamalarında Tüm Türkiye'de hizmet vermekteyiz. Hasır dekorasyon hasır çatı modellerimizi keşfedin

Hasır Çatı Nedir?

Hasır çatı, hasır gölgelikler, hasır kaplamalar günümüzde her geçen gün uygulaması artan hizmetlerimizden birisidir.

Hasır çatı dediğimizde aslında sadece bir tek çatı olarak bakmamak gerekir. Hasır kaplama, hasır gölgelik, hasır iç ve dış dekorasyon olarak bakılmalıdır. Hasır artık tüm mekanlarda içte ve dışta kullandığımız doğal ve modern mimariye uygun bir uygulama ve dekorasyon malzemesi haline gelmiştir. 

Hasır Çatı

5 Yıldızlı Otellerin Tercihi

Hasır çatı uygulamalarını bugün 5 yıldızlı otellerden son tüketiciye kadar herkes evinde, iş yerinde ya da dış ve iç dekorasyonlarda bireysel ve ticari kullanımlarda artık çok sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır.

Neden Hasır Çatı Tercih Edilmeli?

Hasır Çatı

İnsanların daha doğal mekanlara sahip olma isteğinin altında yatan en büyük nedenlerden birisi de karmaşık ve stresli şehir hayatından biraz daha uzaklaşarak daha doğal, daha huzur verici ve daha rahatlatıcı bir ortam içerisinde yaşama ihtiyacıdır.

Bu yüzden hasır çatı, kamış çatı, saz çatı ve bu tarz uygulamalar günümüzde daha çok tercih edilmeye başlandı.

Hasır Çatılar Nasıl Yapılır?

Hasır çatılar,  hasır malzeme ve eşyalar Türk medeniyetlerinde yıllardır kullanılan benimsediğimiz ve tamamen doğal bir malzeme olan hasırın ustalıkla birleştirilmesi ve örülmesi ile yapılan çatı ve gölgeliklerdir. 

Hasır çatılar hem şık hem doğal görünümünün yanı sıra uygun fiyatlıdırlar.

Hasır çatılar yapılan mekanlara hasır yer kaplamaları ve hasır duvar kaplamaları da ilaveten yapıldığı takdirde daha doğal ve daha bütün bir görünüme sahip olunacaktır.

Hasır Çatıların Tercih Sebebi?

Hasır çatılar doğal hasır malzemesinden yapıldığı için çevre dostudur ve insan sağlığı için pozitif bir etkisi vardır.

Hasır çatılar sıcağa ve soğuğa karşı doğal bir izolasyon görevi görerek 2 ya da 3 katlı yapıldığında daha iyi bir izolasyon sağlayabilmektedir.

Hasır çatılar aynı kirpi ve kamış çatılar da olduğu gibi depreme karşı dayanıklı yapılardır ve deprem sırasında herhangi bir tehlike teşkil etmezler.

Hasır malzemesi doğal görünüme sahip olduğu için insanlar üzerinde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir ve bu yüzden de turizm işletmelerinin misafirlerine daha konforlu ve daha rahat bir zaman geçirmelerini sağlamak için hasır çatı ve hasır kaplama uygulamalarını tercih etmektedirler. 

Hasır Çatı

Hasır Çatı Uygulama Alanları

Hasır çatılar genellikle çardakların, kamelyaların, bungalov evlerin üzerine gölgelik ve çatı olarak yapılmaktadır. İstenilen her alanda hasır çatı ve hasır kaplama uygulamaları yapılmaktadır. Garaj çatısı, teras çatısı olarak hasır çatılar tercih edilebilir.


Sahillerde genellikle locaların ve kamelyaların üzerinde hasır çatılar görebilirsiniz. Aynı şekilde gittiniz bir otelde ya da bir turizm işletmesinin be hasır çatı, hasır gölgelikli kamelyaları çok sıklıkla görebilirsiniz. 

Hasır dekorasyon sayfamızda ziyaret ederek hasırın iç ve dış dekorasyonda nasıl kullanıldığını yaptığımız işleri görerek içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Neden Biz

Hasır dekorasyon ve bambu dekorasyon sektöründe yarım asırlık tecrübemiz ile yaptığımız kaliteli işler ve tuttuğumuz sözler ile Tüm Türkiye'de hasır çatı uygulamlarında tecrübeli ve uzman kadromuz ile hizmet vermekteyiz.

Hasır Çatı Fiyatları

Hasır çatı fiyatları ve maliyetleri hasır çatının genişliğine çatı tipine ve uygulama yapılacak olan malzemenin kalitesine göre değişmektedir.

Her bütçeye ve her projeye uygun Türkiye'nin her yerinde hasır çatı, hasır kaplama ve hasır gölgelik hizmetlerimizde profesyonel çözümler sunmaktayız.
Web sayfamızdaki telefon numaralarımızdan ve WhatsApp hattımızdan bizlere mesaj göndererek daha detaylı bilgi alabilirsiniz.