Saz Hasır Bambu

Sıkça Sorulan Sorular

Saz çatı kaplamalar bir çok açıdan avantaj sağlamakatadır.

  • Bunların en başında saz çatılar uzun ömürlü ve dayanıklıdırlar.
  • Saz çatılar kaliteli saz kamışından ve usta kişiler tarafından yapıldığında uzun yıllar görünümünü ve dayanıklılığını korumaktadır.
  • Saz Çatılar doğal saz kamışından yapıldığı için uygulandığı mekana doğal bir izolasyon işlevi görecektir.
  • Yaz sıcağının ve kış soğunun kırılarak daha ılıman hissedilmesini de sağlayacaktır.
  • Saz Çatılar diğer çatılara göre depreme karşı daha dayanıklıdır.
  • Şık ve doğal görünümün yanı sıra rahatlatıcı ve huzur verici bir etkisi vardır.

Kamış çatı kaplamalar istenilen her mekana ve her çatı tipine sorunsuz bir şekilde uygulanabilmektedir.

Kamış çatı ve kamış gölgelikler en yaygın olarak, kamelyaların çatılarına, çardak gölgelik olarak turizm işletmeleri ve otellerin dış mekanlarındaki kafe, bar, kulube, veranda ve bungalovların üzerine doğal otlar ile birlikte uygulanrarak doğal ve tropik bir hava getirmektedir.

Kamış Çatılar Hangi Yapılara Uygulanabilir?

  • Betonerme,
  • Ahşap,
  • Çelik Konstrüksüyon
  • Pvc/ Aliminyum gibi yapıların ve çardakların üzerine kamış çatılar sorunsuz bir şekilde güvenle uygulanmaktadır.

Kirpi Çatı terimi eski saz çatı ve saz dekorasyon üstadlarımızın verdiği bir isimdir.

SAZ HASIR BAMBU Ailesi olarak Türkiye'de bu işin öncülerinden olmamıza istinaden en çok uygulama yaptığımız saz dekorasyon uygulamaları arasında kirpi çatılar yer almaktadır.

Kirpi çatılar dış görünümü itibariyle kirpiye benzediği için yerli ustalarımız tarafından bu isimle anılarak günümüze kadar gelmiştir.

Kirpi çatıların en büyük avantajı ise çok daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü olmalıdır.

Saz kamışı sazlıklarda suya yakın veya su içerisinde yetişen içi boş uzun kargı şeklindeki yapılardır. Saz kamışları uygulanmadan önce özenle seçilerek toplanır ve gölgede kurutulur..

Kurutulan saz kamışları rulo haline getirilerek kamış çatı uygulamalrında kullanılmaktadır.

Doğada yetişen ve doğal olarak saz dekorasyon ve yerli bambu olarak ta bambu dekorasyon uygulamalarımızda uygun fiyatlı olması itibariyle çok sıklıkla tercih edilen saz kamışları ile siz de doğa ile iç içe mekanlara sahip olun.

Saz Hasır Bambu diye marka ismimiz olmasına rağmen , ürünlerimizde bambu kullanmıyoruz. ancak bambu ağacından elde edilen bambu çubuk isteyen müşterilerimize de ürün satışı gerçekleştirmekteyiz. Ürünlerimiz bambu görünümünde olduğu için insanlar ürün ve hizmetlerimizi satın alırken bambu şemsiye, bambu çit, bambu hasır gibi, bir çok ürün ve hizmeti aratmakta. Biz de bu yüzden bu şekilde bir yol izlemek istedik Müşterilerimize ürün ve malzemelerimiz hakkında doğru bilgiyi sunarken web aramalarında onların bizi bulmasını sağlıyoruz. Kullandığımız malzemelere gelecek olursak, Doğal otlar, Gıyak otu, kamış hasır, kargı, saz kamışı gibi %100 Doğal ve yerli malzemeler kullanmaktayız.
Bambu şemsiyeler %100 doğal kamış ve doğal ot malzemeleri kullanarak imal ettiğimiz tropikal şemsiyelerdir. Bambu şemsiyeler görünüm olarak bambu malzemeyi andırdığı için bu isimle anılmaktadır. Aslında bambu şemsiye yapımında orijinal bambu çubuklar kullanılmamaktadır. Bambu şemsiye modellerimizi inceleyiniz.
Eğer sağlam ve şık bir kamış çit yapmak istiyorsanız sizlere önereceğimiz ürün bambu kamış olacaktır. Hasır çit ve kamış çit uygulamalarınızda kolaylıkla kullanabilirsiniz.
Ürünümüz rulo halde ve montaja hazır şekilde size gönderilmektedir. hasır ya da kamış çit yapmak istediğiniz alana monte edin alanlarınızı daraltmadan doğal bir çite sahip olun.

Bize Sorun