Saz Hasır Bambu

Bambu Şemsiye

Doğal Bambu Şemsiyeler

Bambu şemsiye modellerimiz kamış ve kargı ürünlerinden hasır dekorasyon ustalarımız tarafından imal edilen özel üretim plaj ve bahçe gölgelik şemsiyelerdir

Bambu şemsiyeler orjinal bambu ürünlerinden yapılmamasına rağmen müşterilerimiz tarafından bambuya benzetildiği için bir kesim tarafından bambu şemsiye ismi kullanılmaktadır. (Son Güncelleme 16/09/2021)

Sayfa Başlıklarına Göz Atın

Bambu semsiye imalat & Satış

Bambu Şemsiye

Bambu şemsiyelerimizi çok farklı ve şık tasarımlarda atölyelerimizde imal ederek Türkiye’nin her yerine gönderim sağlamaktayız.

Bizler 3 kuşaktır doğada yetişen kamış ve doğal otlar ile doğal yaşam alanları tasarlıyoruz. Türkiye’de A’dan Z’ye adım atmadığımız şehir gitmediğimiz yer kalmadı desek yeridir. 81 İlde 3 kuşaktır hizmet veren köklü bir firmayız.

Bambu Şemsiyenin Hikayesi

 • Bambu şemsiyeler görünüm itibari ile bambuyu andırdığı için son tüketici bambu şemsiye olarak telaffuz etmektedir. 
 • Saz Hasır Bambu olarak ürettiğimiz bambu şemsiyeler, yerli bambu dediğimiz bambu kamış ve doğada bulunan saz hasır otları ile yapılmaktadır.
 • Sayfamızda gördüğünüz kamış şemsiye ve bambu şemsiyeler bambu ağacından elde edilen bambu çubuklar ile yapılmamaktadır. Bunu da bir bilgi olsun diye sizlere aktarmak istedik.

Neden Bambu Şemsiye Denilmektedir?

 • Bambu şemsiyeler aslında bambu ürünler ile yapılmadığı halde görünümü ve dayanıklılığı itibari ile bambuya benzetildiği için bambu şemsiye de denilmektedir. Yapay malzeme kullanılmamakta ve tüm ürünler ve malzemeler %100 Doğaldır. Bambu şemsiyelerin gerçek ismi aslında hasır şemsiye ve kamış şemsiyedir
 • Hasır şemsiyeler zaten plajlarda sıklıkla gördüğümüz kargıların kesilerek örülmesi ile yapılan örme şemsiyelerdir. 
 • Dilerseniz size diğer bambu şemsiye modellerimizi aktaralım.

Bambu Şemsiye Modellerimiz

Birbirinden farklı ve şık tasarımlarda bambu plaj şemsiyeleri ve bambu bahçe şemsiyeleri üretiyoruz. 

Sizlere sayfamızda en çok tercih edilen bambu şemsiye modellerimizi paylaşmaktayız.

Bambu Şemsiye Modellerimiz
1- Bambu Kamış Şemsiye

Bu şemsiye modelimiz bambu kargı dediğimiz yerli bambu ürünlerimizin demir profil şemsiye iskeletine çelik teller ile örülmesi ile yapılmaktadır. Bambu kamışlar aynı zamanda klasik hasır şemsiye yapımında da farklı teknikler ile kullanılmaktadır. Bambu kamışların birçok kullanım alanı olmakla birlikte bambu gölgelik ve bambu çit uygulamalarında da çok sıklıkla tercih edilen bir üründür.
2- Kamış Şemsiye

Kamış şemsiyeler doğada yetişen kamışların deste ler halinde şemsiye iskeletine galvaniz yani paslanmaz çelik teller ile örülmesi ile yapılan şemsiyedir. Kamış şemsiyeler dayanıklı ve iyi bir izolasyon sağlar. İyi bir izolasyon size ve misafirleriniz için tam güneşin altında en çok ihtiyaç duyulan özelliktir. Bambu kamış plaj şemsiyeleri ya da hasır şemsiyeler de diyebilirsiniz güneşin altında daha ferah hissetmenizi sağlayacağından emin olabilirsiniz.

Kamış şemsiyelerin yapımı hakkında daha fazla bilgi almak için kamış şemsiye nasıl yapılır yazımızı da okuyabilirsiniz.
3- Doğal Ot Kaplama Şemsiyeler

Doğal ot kaplama yıllardır uygulanan bir tekniktir. doğal ot kaplama çardak ve kamelya gölgelik olarak uygulanabildiği gibi şemsiyelerinde üzerine kaplanabilmektedir.
Doğal ot kaplama şemsiyeler bambu kamış ve kamış şemsiyelere göre daha hacimli durmaktadır. Doğal ot kaplama plaj şemsiyelerimiz de kamış şemsiyeler de olduğu gibi çok iyi bir izolasyon sağlamaktadır. bu şemsiye modelimizde çin otu ve gıyak otu kullanılmaktadır. Çin otu ürünlerimiz hasır kamleya ve hasır çatı uygulamalarında da yaygın bir şekilde tercih ettiğimiz doğal ürünlerdir.

Bunların yanı sıra  hasır şemsiyelerin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız hasır şemsiye nasıl yapılır yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bambu Şemsiye Kullanım Alanları

 • Bambu şemsiyeler genellikle plajarda ve sahillerde yaygın bir kullanıma sahiptir.
 • Bunların yanı sıra son zamanlarda turizm işletmeleri havuzların kenarlarında ve sosyal alanlarında bambu kamış ve bambu görünümlü doğal ot kaplama şemsiyelerine yer vermektedir.
 • Aynı zamanda villa bahçelerinde mekanlarını daha egzotik ve doğal bir görünüme kavuşturmak isteyenler de bambu şemsiye modellerimizi tercih etmektedir.

Bambu Şemsiyelerin Avantajları

 1. Bambu şemsiyelerimiz uzun ömürlüdür. Her yıl yenileme yapmanıza gerek yoktur. Özellikle yoğun yağış alan bölgelerde iyi korunduğu takdirde en az 5-6 yıl kullanabilirsiniz.
 2. Bambu şemisyelerimizde kullandığımız demir profil şemsiye iskeleti sayesinde bambu şemsiyelerinizin yenileme vakti geldiğinde sadece iskeleti üzerine tekrar işlem yapılabilmektedir.
 3. Bambu şemsiyeler ve kamış şemsiyeler bez, branda ve klasik hasır şemsiyelere göre çok daha iyi bir ısı yalıtımı sağlamaktadır.
 4. Bambu şemsiye modellerimiz sizi doğada hissettirecek ve huzurlu bir ortam yaratmanızı sağlayacaktır. %100 Doğal ürünlerimiz ile doğa ile iç içe yaşamın keyfini süreceksiniz.
 5. Bambu şemsiyelerin ömrünü daha da uzatmak için hasır şemsiyelerin ömrünü uzatmak için neler yapılabilir yazımızı okuyabilirsiniz.

Bambu Şemsiye Fiyatları

Bambu şemsiye fiyatlarımız konusunda sabit bir fiyat bulunmamaktadır.

Hangi malzemelerin kullanılacağı ve şemsiye ebatlarının hangi ölçüde olacağı bambu şemsiye fiyatlarını değiştirmektedir. İstediğiniz tipte ve ebatlarda bambu şemsiyelerinizi en kaliteli şekilde üreterek sizlere göndermekteyiz. Bambu dekorasyon ustalarımız tarafınzdan size özel hazırlanan bambu plaj ve bahçe gölgelik şemsiyelerinizi Türkiye'nin her yerine göndermekteyiz.

Diğer Ürün ve Hizmetlerimizi İnceleyin

Bambu Şemsiye Galeri