Saz Hasır Bambu

Hasır Şemsiyelerin Ömrünü Nasıl Uzatabilirsiniz.?

Hasır şemsiye ve Kamış şemsiyelerinizin kullanım ömürleriniz arttırabilmeniz için bazı önemli ipuçları. Turizm işletmeleri kamış şemsiyelerini daha uzun süre nasıl kullanabilir?

Hasır Şemsiyeler doğada bulunan doğal malzemeler ile yapıldığı için belirli bir zaman sonra bazı değişiklikler göstermeye başlayacaktır.

Ancak hasır şemsiyelerinizin ömrünü ve kullanım kalitesini korumanın bazı yolları vardır. Bu yazımızda klasik hasır şemsiyeden, kamış şemsiyeye kadar tüm hasır plaj ve hasır bahçe şemsiyelerinizi nasıl daha uzun süreler kullanabilirsiniz onlardan bahsedelim.

Klasik Hasır Şemsiyesi 

Klasik hasır şemsiyesi bambu kamuş kargılar ile örme hasır yapılarak üretilmektedir. Klasik Hasır Şemsiyelerin ömrü ortalama 3-4 Yıldır. 

Kamış Hasır şemsiyesi

Kamış şemsiyelet dayanıklı ve sağlam bir emsiye iskeleti üzerinde yapılmaktadır. Kalın demir profilli şemsiye iskeleti sayesinde şemsiyenin kamış malzemesi tekrar tekrar yenilenebilir.

Kamış şemsiyelerim ömürleri 5-6 Yıldır. Tabi iyi bir şekilde korunan kamış şemsiyeler daha uzun ömürlü olacaktır.

Hasır Şemsiyelerinizin Ömrünü Uzatmak İçin

Hasır Şemsiyelerin Ömrü

  1. Hasır şemsiyelerinizi kış aylarında su gelmeyen depolarda saklamanız çok önemlidir.
  2. Kamış şemsiyelerinizin üzerine güvenlik filesi koyarak 
  3. Hasır şemsiyelerinizi kış aylarında  sakladığınız depolarınızın rutubet ve nem almaması da hasır ve kamış şemsiyelerinizin ömrünü uzatmaktadır.
  4. Şemsiyelerinizin olduğu bölgelerde güvenlik kamerası takılabilir. İnsanların zarar verici davranışlarını ebu sayede engelleyebilirsiniz.

Kışın yağmurdan ve rutubetten korunan kamış şemsiyeler ve hasır şemsiyeler daha geç çürüme gösterir ve daha uzun ömürlü olacaktır.

Yukarıda sayığımız yöntemleri uygulayarak kamış şemsiyeleriniz en az 7-8 yıl dayanıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

 

Resimler